رضوان سجادی
من رضوان سجادی هستم و همچی از بیماری مادرم شروع شد، من متولد 1375 هستم و زمانی که مادرم درگیر بیماری شد 14 سالم بود . از اونجایی که دیگه نمیبایست خیلی کارای خونه رو انجام بده و من تنها دختری بودم که ازدواج نکرده بود، مسئولیت آشپزی رو با راهنمایی های خودش پذیرفتم. با دستورپخت های مامان شروع کردم میزان ادویه ها و مواد غذایی رو بصورت تقریبی یاد گرفتم ولی یک مشکل خیلی بزرگ داشتم.
میتونستم برای 4 نفر آشپزی کنم اما برای تعداد زیاد کاملا گیج میشدم که مقدار مواد اولیه و ادویه هارو چکار کنم ؟ نتیجه غذا هم هیچوقت مثل زمانی که برای 4 نفر آشپزی میکردم نمیشد.

از علاقه ام به آشپزی خبر نداشتم و صرفا به دلیل شرایط آشپزی میکردم، تا اینکه نزدیک های عید خواهر بزرگتم برای کلاس شیرینی پزی ثبت نام کرده بود. به مامان هم قول داده بود که شیرینی های عید رو خودش آماده مکینه. اما زمان کلاس که رسید برای خواهرم مشکلی پیش اومد، مادرم هم که شیرینی خونگی سفارش نداده بود از من خواست که بجای خواهرم در کلاس شیرینی پزی عید شرکت کنم …
با اینکه علاقه نداشتم به اصرار مادرم آماده شدم و به کلاس رفتم ولی شرایط تغییر کرد ! من انقدر سر کلاس عالی عمل کردم که مدرس کلاس آموزشی برای کارگاه شیرینی پزی خودش از من خواست برای یک ‎‌‌‌ماه عید به عنوان شاگرد همراهیش کنم. منم که واقعا علاقه پیدا کرده بودم رفتم و بجای 1 ماه 3 ماه برای شیرینی های عید و مناسبتی همراهیش کردم و چند باری هم برای نامزدم و خانوادش شیرینی آماده کردم که خیلی ازش تعریف کردن.
بعد از ازدواج، همسرم که علاقه من رو به این حوزه دیده بود بهم پیشنهاد داد که کلاس های حرفه ای آشپزی و قنادی تهران شرکت کنم.
هزینه های آموزش هارو نگاه میکردم برای 3 روز حداقل 7 میلیون شهریه کلاس ها بود، در کلاس ها شرکت کردم اما من که شهرستان بودم هزینه رفت و آمد، غذا و اسنپ حدود 14 میلیون تومان میشد. من تا الان چندین کلاس حرفه ای شرکت کردم مدرک فنی حرفه ای و بین المللی رو دریافت کردم و به دلیل علاقه زیادم تصمیم دارم که در تمامی آموزش ها شرکت کنم.
از اونجایی که سایت آشپزی رضیم رو زده بودیم و سوالات خیلی زیادی در بخش چت آنلاین دریافت میکردم، تصمیم گرفتیم بخش آکادمی رضیم رو راه اندازی کنیم و تمام تجربیات چند ساله‌ام و راز های رستورانی و قنادی که نمیتونید به راحتی بدست بیارید رو داخل آکادمی در اختیارتون قرار بدم.

ما به مدلی آکادمی رو طراحی کردیم که هر شخصی در هر سطح آشپزی و شیرینی پزی بتونه با دستورپخت های دقیق به راحتی این هنر رو یاد بگیره و به اعتماد بنفس خودش رو افزایش بده.